WSZYSTKIE DIETY OPRACOWYWANE W PORADNI SĄ ZGODNE Z NAJNOWSZYMI ZALECENIAMI 

INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA ORAZ WHO

1. KURACJE ODCHUDZAJĄCE DLA OSÓB ZDROWYCH I ZE SCHORZENIAMI

Poradnia oferuje specjalistyczną pomoc w redukowaniu masy ciała osób zdrowych, a także w różnych jednostkach chorobowych takich jak:

- cukrzyca

- wysoki cholesterol

- nadciśnienie

- niewydolność nerek

- refluks

- problemy jelitowe

- zaparcia

- choroby tarczycy

- alergie pokarmowe (np nietolerancja glutenu)

Wszystkie kuracje są prowadzone w oparciu o indywidulanie ułożone diety, uwzględniające schorzenia pacjenta, upodobania żywieniowe, pracochłonność, sezonowość oraz zasób srodków finasowych przeznaczonych na reazlizację diety (zakup produktów).

 2. KURACJE SPECJALISTYCZNE

- anemia

- diety dla sportowców

- diety dla kobiet ciężarnych oraz karmiących

3. KURACJE DLA OSÓB Z NIEDOWAGĄ - NA PRZYROST MASY CIAŁA

 Zarys przebiegu kuracji/ spotkań z dietetykiem

- Pierwsze spotkanie z dietetykiem - wywiad zdrowotno dietetyczny, podczas którego są zbierane wszelkie niezbędne informacje do ułożenia właściwej diety. Wizyta trwa ok 1h i dobrze aby pacjent posiadał podstawowe wyniki badań: glukoza na czczo, cholesterol ogólny, trójglicerydy, LDL, HDL, badanie tarczycy TSH. Powyższe analizy wykonuje się z próbki krwi (minimum 12 h na czczo !). Koszt pierwszej wizyty - 50 zł.

- Realizowanie diet - odbywa się na podstawie wyznaczonego planu dietetycznego. Diety są układne na okres 14 dni i są realizowane do momentu osiągnięcia celu. W przypadku diet odchudzających przyjmuje się, że prawidłowe/zdrowe tempo chudnięcia to ok 5 kg redukcji w miesiącu. Koszt miesięczny prowadzenia dietetycznego (obejmuje ułożenie diet oraz spotkania kontrolne) - 300 zł.

- Wizyty kontrolne - odbywają się regularnie w 10-12 dniu każdej realizowanej diety. Podczas wizyty są przeprowadzane pomiary składu ciała, są wyjaśniane wszystkie kwestie  dotyczące reazlizowania diety. Koszt spotkań kontrolnych zawiera się w opłacie miesięcznej.

- Etap wychodzenia z diety i stablizacji masy ciała - odbywa się po osiągnięciu celu dietetycznego i polega na wyprowadzaniu pacjenta z kaloryczności zredukowanej do prawidłowej, umożliwiającej utrzymanie masy ciała. Kontrole odbywają się regularnie (na prośbę pacjenta nawet 2 lata po kuracji) co 1-2 m-ce i są nieodpłatne.

 

 

Kontakt: Wejherowo  

 

 

 

 

 

mgr inż. Monika Roman, dietetyk

 

 

 

 

 

tel: 514 - 486 -550

 

 

 

 

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://ddd.pomorze.pl/

 

 

 

 

 

ul. Pucka 11 - Przychodnia "Medycyna Rodzinna"  (parter)