1. KURACJE ODCHUDZAJĄCE DLA OSÓB ZDROWYCH I ZE SCHORZENIAMI
Poradnia oferuje specjalistyczną pomoc w redukowaniu masy ciała osób zdrowych, a także w różnych jednostkach chorobowych takich jak:
- cukrzyca
- wysoki cholesterol
- nadciśnienie
- niewydolność nerek
- refluks
- problemy jelitowe
- zaparcia
- choroby tarczycy
- alergie pokarmowe (np nietolerancja glutenu)
Wszystkie kuracje są prowadzone w oparciu o indywidulanie ułożone diety, uwzględniające schorzenia pacjenta, upodobania żywieniowe, pracochłonność, sezonowość oraz zasób srodków finasowych przeznaczonych na reazlizację diety (zakup produktów).
2. KURACJE SPECJALISTYCZNE
- anemia
- diety dla sportowców
- diety dla kobiet ciężarnych oraz karmiących
3. KURACJE DLA OSÓB Z NIEDOWAGĄ - NA PRZYROST MASY CIAŁA
Zarys przebiegu kuracji/ spotkań z dietetykiem
- Pierwsze spotkanie z dietetykiem - wywiad zdrowotno dietetyczny, podczas którego są zbierane wszelkie niezbędne informacje do ułożenia właściwej diety. Wizyta trwa ok 1h i dobrze aby pacjent posiadał podstawowe wyniki badań: glukoza na czczo, cholesterol ogólny, trójglicerydy, LDL, HDL, badanie tarczycy TSH. Powyższe analizy wykonuje się z próbki krwi (minimum 12 h na czczo !). Koszt pierwszej wizyty - 50 zł.
- Realizowanie diet - odbywa się na podstawie wyznaczonego planu dietetycznego. Diety są układne na okres 14 dni i są realizowane do momentu osiągnięcia celu. W przypadku diet odchudzających przyjmuje się, że prawidłowe/zdrowe tempo chudnięcia to ok 5 kg redukcji w miesiącu. Koszt miesięczny prowadzenia dietetycznego (obejmuje ułożenie diet oraz spotkania kontrolne) - 300 zł.
- Wizyty kontrolne - odbywają się regularnie w 10-12 dniu każdej realizowanej diety. Podczas wizyty są przeprowadzane pomiary składu ciała, są wyjaśniane wszystkie kwestie dotyczące reazlizowania diety. Koszt spotkań kontrolnych zawiera się w opłacie miesięcznej.
- Etap wychodzenia z diety i stablizacji masy ciała - odbywa się po osiągnięciu celu dietetycznego i polega na wyprowadzaniu pacjenta z kaloryczności zredukowanej do prawidłowej, umożliwiającej utrzymanie masy ciała. Kontrole odbywają się regularnie (na prośbę pacjenta nawet 2 lata po kuracji) co 1-2 m-ce i są nieodpłatne.